napisz do nas

Related Posts

tel. 71 3689 601 fax 71 3689 219
Plac Ludwika Hirszfelda 12, 53-413 Wrocław
napisz do nas
Home  /  AKTUALNOŚCI   /  Duże zainteresowanie sobotnią akcją profilaktyczną DCOPiH

Duże zainteresowanie sobotnią akcją profilaktyczną DCOPiH

Blisko 300 osób skorzystało z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich, odwiedzając nasze stoiska podczas II Pikniku Zdrowia.

Największym zainteresowaniem cieszyły się konsultacje z chirurgami onkologami w zakresie nowotworów skóry, co dowodzi zwiększającej się świadomości i czujności onkologicznej Dolnoślązaków w zakresie tych nowotworów. Z tych badań skorzystało ponad 200 osób. W przypadku 12 pacjentów mamy podejrzenie raka skóry, u 4 podejrzewamy czerniaka, natomiast u 5 osób zaobserwowano atypowe zmiany na skórze.

Podczas pikniku można było także skorzystać z konsultacji: psychologicznej, pielęgniarskiej, dietetycznej oraz w zakresie rzucania palenia. Odwiedzający nasze stoiska mieli także możliwość skorzystania z badania gęstości kości oraz wykonania profilaktycznej cytologii. Można było także porozmawiać z ekspertami ZUS i NFZ. Grupa osób odpowiedziała także na apel Ośrodka Dawców Szpiku i do rejestru potencjalnych dawców szpiku i komórek krwiotwórczych krwi obwodowej zapisały się kolejne osoby.

Składamy ogromne podziękowania wszystkim odwiedzającym nasze stoiska i gabinety za czujność onkologiczną i przyłączenie się do naszego apelu, by w ten sposób świętować 70-lecie DCOPiH!

Skip to content