John Doe
General SurgeonPretium saepe pariatur ornare cillum repudiandae inceptos iaculis cumque vulputate sequi neque quos exercitation aliquip interdum, veniam? Aute error, elit!
Pretium saepe pariatur ornare cillum repudiandae inceptos iaculis cumque vulputate sequi neque quos exercitation aliquip interdum, veniam? Aute error, elit!
OŚRODEK BADAŃ NAUKOWYCH (BADAWCZO - WDROŻENIOWYCH)
Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii
pl. Hirszfelda 12, 53-413 Wrocław
Budynek B, I piętro, pokój nr 113
Sekretariat:
Tel 71 36 89 495
adres email: nauka@dco.com.pl
Pełnomocnik ds. Badań i Innowacji:
mgr Małgorzata Krynicka-Duszyńska
email: krynicka.malgorzata@dco.com.pl
tel. 71 36 89 495
Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii od lat realizuje zadania badawcze uczestnicząc i prowadząc badania kliniczne oraz projekty naukowo-badawcze. Biorą w nich udział zarówno lekarze, jak i specjaliści diagnostyki laboratoryjnej, obrazowej oraz personelu medycznego. W ten sposób w codziennej pracy realizujemy misję DCOPiH - Leczymy wiedzą i sercem. Misja ta wyraża nasze przekonanie, że chcąc się rozwijać i oferować pacjentom nowoczesne i innowacyjne terapie, wiodące ośrodki medyczne muszą prowadzić badania nad nimi. A każde rozwiązanie, które może przełożyć się na poprawę jakości życia pacjentów jest warte wprowadzenia. Dlatego chcąc jeszcze mocniej angażować się w prowadzenie badań i powstawanie nowych terapii onkologicznych, w naszym Centrum utworzyliśmy Dział Badań i Innowacji. Jego zadaniem jest umiejętne połączenie „światów” akademickiego, klinicznego i biznesowego w taki sposób, aby dobrze zaplanowane i prowadzone badania przełożyły się na powstawanie nowych terapii, które będą mogły być wdrażać zarówno w naszych Szpitalach, jak i innych placówkach medycznych na całym świecie.
Zadania Działu Badań i Innowacji obejmują:
● wspieranie innowacyjnych projektów i angażowanie w nie kadry medycznej różnych stopni i specjalizacji
● ukierunkowanie Szpitala oraz jego kadry medycznej na identyfikację problemów badawczych związanych z praktyką kliniczną. Dzięki temu, prowadzone badania będą mogły ściśle odpowiadać na realne potrzeby wynikające z działalności leczniczej.
W zakresie inkubacji w badaniach Dział Badań i Innowacji stawia na:
● rozwój zoptymalizowanych produktów przemysłowych (np. wyrobów medycznych), które odpowiadają rzeczywistym potrzebom klinicznym,
● wspieranie potrzeb klinicznych od pomysłu do wdrożenia,
● synergię z istniejącymi działaniami i procesami w oparciu o zasoby i kompetencje specjalistyczne (prawnicy, deweloperzy biznesowi, kierownicy projektów, badacze itp.)
Zachęcamy do współpracy w projektach, które realizowane są w DCOPiH.
PLIKI DO POBRANIA
Projekt realizowany we współpracy z Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego – Państwowym Zakładem Higieny i Deutsche Krebsgesellschaft
Proces certyfikacji: Sieci Wielodyscyplinarnej Opieki Onkologicznej w ramach projektu iPAAC wspomagał dr hab. Paweł Hanczar, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Opracowana i wdrożona koncepcja tworzenia dokumentacji medycznej poprawia jakość przygotowywanej dokumentacji, oszczędza czas lekarzy, a także gwarantuje wykorzystanie informacji w systemach statystycznych. Podejście to uzyskało wysoką ocenę komisji certyfikacyjnej.
Projekt badawczy finansowany przez Narodowe Centrum Nauki Umowa nr UMO-2017/27/B/NZ5/01167 na realizację i finansowanie projektu badawczego, który uzyskał finansowanie w ramach konkursu „OPUS14”
Projekt realizowany we współpracy z Roche Polska Sp. z o.o.
Badanie realizowane we współpracy z Urzędem Marszałkowskim
Projekt finansowany przez Ardigen. S.A. w ramach środków NCBiR realizowany we współpracy z PORT – ŁUKASIEWICZ
w ramach konkursu na działalność ba-dawczo-rozwojową w zakresie niekomercyjnych badań klinicznych nr ABM/2020/1, finansowanego ze środków Agencji Badań Medycznych realizowany z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym
w ramach konkursu na działalność badawczo-rozwojową w zakresie niekomercyjnych badań klinicznych nr ABM/2019/1, finansowanego ze środków Agencji Badań Medycznych, realizowany na podstawie Umowy o Przeprowadzenie Niekomercyjnego Badania Klinicznego z Uniwersytetem Jagiellońskim- Collegium Medicum w Krakowie.
Numer Projektu: 2019/ABM/01/00020
Kwota dofinansowania: 14 436 800,00 zł
w ramach konkursu na niekomercyjne badania kliniczne nr ABM/2022/1, finansowanego ze środków Agencji Badań Medycznych, realizowany na podstawie Umowy Konsorcjum z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką, Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej we Wrocławiu.