napisz do nas

Related Posts

tel. 71 3689 601 fax 71 3689 219
Plac Ludwika Hirszfelda 12, 53-413 Wrocław
napisz do nas
Home  /  AKTUALNOŚCI   /  Szukamy czerniaka we Wrocławiu!

Szukamy czerniaka we Wrocławiu!

Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii (DCOPiH), we współpracy z Fundacją American Cars Mania, zaprasza osoby z podejrzanymi zmianami na skórze na bezpłatne badanie profilaktyczne z wykorzystaniem dermatoskopu.

Chirurdzy onkolodzy z DCOPiH będą badać pacjentów w poniedziałek 6 maja, na Placu Solnym we Wrocławiu, w godzinach od 12:00 do 17:00. Akcja odbywa się w ramach Europejskiego Dnia Walki z Czerniakiem. Badanie jest bezpłatne i nie wymaga skierowania.

Dzięki uprzejmości Fundacji American Cars Mania, badanie będzie się odbywać w komfortowych warunkach, na pokładzie ambulansu medycznego Chevrolet należącego do Polsko-Amerykańskiej Fundacji American Cars Mania. Mobilnemu centrum zdrowia będzie towarzyszyła asysta zabytkowych pojazdów policyjnych z USA!!! 🚔🚔

Zapraszamy wszystkie osoby z niepokojącymi zmianami na skórze, badanie jest krótkie, bezbolesne i co najważniejsze, może uratować życie – mówi dr hab. n. med. Marcin Ziętek, kierownik Centrum Nowotworów Tkanek Miękkich, Skóry i Czerniaków DCOPiH. Jest to doskonała okazja, aby bez długich kolejek i bez potrzeby rejestracji spotkać się z lekarzami, którzy na co dzień diagnozują i leczą pacjentów z nowotworami skóry.

W Polsce notuje się co roku ponad 4 tysiące nowych zachorowań na czerniaka, a liczba ta podwaja się co 10 lat. Czerniak może rozwinąć się u każdego, a polscy pacjenci są szczególnie narażeni ze względu na jasną karnację.

Honorowym patronatem akcję objął prezydent miasta Wrocławia, Jacek Sutryk.

http://www.americancarsmania.pl/fundacja-acm/

Skip to content