Dwa dni wykładów prowadzonych przez znakomitych prelegentów
Za nami 24 edycja Sympozjum Dolnośląska Jesień Onkologiczna, które po dwuletniej przerwie, wyjątkowo, zorganizowane zostało pod koniec kwietnia b.r. Spotkanie odbyło się w „Osadzie Śnieżka”, w Łomnicy, a tematem tegorocznej edycji były „Postępy w onkologii – aspekty praktyczne”.
– To były dwa dni wypełnione merytorycznymi wykładami prowadzonymi przez znakomitych prelegentów m.in. prof.Rafała Dziadziuszko kierownika Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii GUMed, prof. Marcina Zielińskiego konsultanta krajowego w dziedzinie torakochirurgii, dyrektora Szpitala Specjalistycznego Chorób Płuc w Zakopanem oraz dr hab. Adama Maciejczyka dyrektora DCOPiH we Wrocławiu, współgospodarza spotkania – mówi lek. Izabella Dębicka, przewodnicząca Oddziału PTO we Wrocławiu, organizatorka konferencji.
Dopisała także frekwencja. W spotkaniu uczestniczyło blisko 120 osób. Podczas sympozjum udało się omówić jedne z najważniejszych tematów związanych z onkologią, m.in.: założenia i pilotaż Krajowej Sieci Onkologicznej, postępy w diagnostyce i leczeniu raka piersi, raka płuca oraz immunoterapii nowotworów.
– Udział w tym wydarzeniu był okazją do pogłębienia swojej wiedzy z zakresu najnowocześniejszych metod leczenia omawianych nowotworów, ale także, co ważne, okazją do nawiązania wielu cennych kontaktów i wymiany doświadczeń – mówi Izabella Dębicka.
Dlaczego spotkanie odbyło się na wiosnę?
– Nie chcieliśmy zmieniać nazwy konferencji, która ma już ponad dwudziestoletnią tradycję, a termin wiosenny nie kolidował z innymi konferencjami onkologicznymi – wyjaśnia Izabella Dębicka. – Liczę na to, że kolejne spotkanie odbędzie się już tradycyjnie – jesienią.
Organizatorem merytorycznym spotkania było Polskie Towarzystwo Onkologiczne Oddział we Wrocławiu, a sponsorami strategicznymi firma ROCHE oraz firma Varian.