napisz do nas

Related Posts

tel. 71 3689 601 fax 71 3689 219
Plac Ludwika Hirszfelda 12, 53-413 Wrocław
napisz do nas
Home  /  AKTUALNOŚCI   /  Dyrektor DCOPiH w gronie finalistów Listy Stu 2022 „Pulsu Medycyny”

Dyrektor DCOPiH w gronie finalistów Listy Stu 2022 „Pulsu Medycyny”

Wśród 100 najbardziej wpływowych osób w medycynie i polskim systemie ochrony zdrowia pojawiło się kilku przedstawicieli Dolnego Śląska. Wśród nich dr hab. Adam Maciejczyk, kierujący Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii. Plebiscyt Lista Stu „Pulsu Medycyny” jest swoistym podsumowaniem osiągnięć, którymi w danym roku wyróżniły się nominowane osoby. Oceniano m.in. wpływy w środowisku medycznym i siłę publicznego oddziaływania.

„Puls Medycyny” już po raz 20. przedstawił swoją listę, a właściwie dwie listy. Jedna prezentuje osoby, które w minionym roku wyróżniły się w różnych dziedzinach medycyny, druga istnieje od 2014 roku i wyróżnia osoby mające wpływ na poprawę funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce.

W porównaniu z ubiegłorocznym notowaniem na Liście Stu 2022 dotyczącej systemu ochrony zdrowia sporo zmian. Awansowało 36 osób, 32 osoby zadebiutowały, 30 osób „spadło’” w rankingu, w 2 pozostały na tych samym miejscach. Dr hab. Adam Maciejczyk od lat notowany na liście, zajął 13. miejsce. Rok wcześniej był 16.

Za osobę mającą największy pozytywny wpływ na system ochrony zdrowia w Polsce jury „Pulsu Medycyny” po raz drugi uznało Macieja Miłkowskiego, wiceministra zdrowia odpowiedzialnego m.in. za Departament Polityki Lekowej i Farmacji, Departament Budżetu i Finansów, Departament Zdrowia Publicznego w zakresie uzależnień, Departament Lecznictwa w zakresie taryfikacji świadczeń oraz nadzór nad działalnością Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, Narodowego Instytutu Leków. Przedstawicielka naszego regionu prof. Agnieszki Mastalerz-Migas – prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej oraz konsultantka krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej na Liście Stu 2022 jest na 3 miejscu!

Redakcja „Pulsu Medycyny” przedstawiła wybranemu jury ponad 150 osób nominowanych w kategorii System Ochrony Zdrowia. Kandydaci byli oceniani na podstawie osiągnięć i dokonań w minionym 2022 roku. Brano pod uwagę ich reputację zawodową i wpływy w środowisku medycznym lub w polskim systemie ochrony zdrowia oraz siłę publicznego oddziaływania. W finale znalazły się osoby z najwyższą liczbą punktów.

Skip to content