napisz do nas

Related Posts

tel. 71 3689 601 fax 71 3689 219
Plac Ludwika Hirszfelda 12, 53-413 Wrocław
napisz do nas
Home  /  AKTUALNOŚCI   /  Minister Zdrowia przyznał certyfikat akredytacyjny DCOPiH

Minister Zdrowia przyznał certyfikat akredytacyjny DCOPiH

Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii uzyskało certyfikat akredytacyjny ministra zdrowia. To wyjątkowe wyróżnienie potwierdza wysoką jakość świadczonych usług i jest rezultatem skomplikowanego procesu weryfikacyjnego, któremu szpital poddał się w dniach 30 sierpnia – 1 września 2023.

Proces akredytacji, nadzorowany był przez niezależny zespół wizytatorów Centrum Monitorowania Jakości, który ocenił DCOPiH pod kątem zgodności z 221 standardami w 15 obszarach, takich jak opieka nad pacjentem, prawa pacjenta, kontrola zakażeń, zabiegi i znieczulenia, farmakoterapia, laboratorium, diagnostyka obrazowa, odżywianie pacjentów, zarządzanie kadrami oraz zarządzanie informacją.


W wyniku dokonanego przeglądu, szpital otrzymał pozytywną ocenę, a poziom spełnienia wymaganych standardów akredytacyjnych wyniósł 81 procent.

– Certyfikat akredytacyjny nadany przez ministra zdrowia jest dla nas szczególnie ważny, gdyż Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii otrzymuje go po raz pierwszy jako skonsolidowany szpital – wyjaśnia Alberta Cięciwa, kierownik Działu Jakości DCOPiH. – Warto podkreślić, że jedynie 181 szpitali w Polsce posiada obecnie dobrowolną akredytację opartą o standardy Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, co świadczy o tym, jak dużym wyzwaniem jest zapewnienie pacjentom najwyższej jakości opieki i leczenia.

Akredytacja Ministerstwa Zdrowia potwierdza spełnianie wysokich wymagań dotyczących świadczonych usług przez szpitale. Posiadające certyfikat jednostki są postrzegane jako bardziej przyjazne i bezpieczne dla pacjenta. Ocena końcowa obejmuje pełne spektrum działalności klinicznej, zarządzania i administracji.

Najważniejszym beneficjentem jakości świadczonych usług jest oczywiście pacjent, który może być pewien, że oddaje swoje zdrowie i życie w ręce doświadczonego personelu medycznego. Certyfikat akredytacyjny został przyznany na trzy lata, po których DCOPiH przystąpi do kolejnego przeglądu akredytacyjnego, potwierdzając tym samym ciągłą dbałość o najwyższe standardy i jakość świadczonych usług.

Skip to content