napisz do nas

Related Posts

tel. 71 3689 601 fax 71 3689 219
Plac Ludwika Hirszfelda 12, 53-413 Wrocław
napisz do nas
Home  /  GINEKOLOGIA ONKOLOGICZNA   /  Prestiżowa akredytacja Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESGO).

Prestiżowa akredytacja Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESGO).

Oddział Ginekologii Onkologicznej DCO uzyskał prestiżową akredytację Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESGO). Od tej pory będzie Europejskim Ośrodkiem Szkoleniowym w dziedzinie ginekologii onkologicznej.

Certyfikat to przede wszystkim szansa dla naszych lekarzy. Dzięki uzyskaniu certyfikatu, mogą rozwijać swoje umiejętności, szkolić się oraz lepiej diagnozować i leczyć pacjentki Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu.

 Mamy możliwość wymiany doświadczeń ze specjalistami z innych ośrodków w Europie – mówi dr Barbara Rossochacka, szefowa Oddziału Ginekologii Onkologicznej w DCO. – Nasi lekarze mogą wyjeżdżać na zagraniczne staże, ale też nasz oddział może gościć ginekologów, którzy zechcą się tutaj szkolić.

Młodzi ginekolodzy, którzy będą szkolić się w DCO, mogą dodatkowo ubiegać się o tytuł Europejskiego Specjalisty w dziedzinie ginekologii onkologicznej.

Przyznanie akredytacji ESGO to także potwierdzenie, że Oddział Ginekologii Onkologicznej w DCO zapewnia kompleksowe leczenie nowotworów narządu płciowego.

Audytorzy ESGO (dr Michael Halaszka z Czech i Marie Cleila La Russa z Wielkiej Brytanii) sprawdzali, czy Oddział Ginekologii Onkologicznej spełnia standardy wielodyscyplinarnej opieki nad pacjentkami oraz jak przebiega proces kształcenia młodych ginekologów-onkologów. Wizytatorzy odwiedzili oddziały kliniczne i zakłady diagnostyczne DCO, z których korzystają pacjentki z nowotworami ginekologicznymi.

Oddział Ginekologii Onkologicznej DCO wykonuje 1000 zabiegów rocznie. W tym samym czasie przyjmuje około 1200 pacjentek z całego Dolnego Śląska. – Akredytacja jest potwierdzeniem, że diagnozujemy i leczymy w oparciu o najwyższe standardy opieki medycznej z wykorzystaniem chirurgii, leczenia skojarzonego, w tym radio- i chemioterapii – dodaje dr Rossochacka. – Zapewniamy pacjentkom rehabilitację, opiekę psychologiczną i paliatywną.

Akredytacja ESGO jest przyznawana na pięć lat. Oddział Ginekologii Onkologicznej DCO jest trzecim ośrodkiem w Polsce (po Krakowie i Kielcach), który otrzymał takie wyróżnienie. Najwięcej szpitali akredytowanych przez ESGO jest w Niemczech i w Wielkiej Brytanii.

Skip to content