napisz do nas

Related Posts

tel. 71 3689 601 fax 71 3689 219
Plac Ludwika Hirszfelda 12, 53-413 Wrocław
napisz do nas
Home  /  AKTUALNOŚCI   /  Wydział Medyczny na Politechnice Wrocławskiej

Wydział Medyczny na Politechnice Wrocławskiej

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i siedem szpitali w tym Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii podpisały w czwartek 22 grudnia porozumienie o współpracy na rzecz utworzenia i prowadzenia Wydziału Medycznego na Politechnice Wrocławskiej.

Otwarcie nowego wydziału to również odpowiedź na brak kadry medycznej, z którym borykają się szpitale. Ponadto kandydaci na studia zyskają większą możliwość wyboru wymarzonego kierunku, a kadra akademicka będzie miała możliwość prowadzenia interdyscyplinarnych badań naukowych.

Kształcenie na Wydziale Medycznym będzie prowadzone we współpracy z siedmioma wrocławskimi szpitalami. To właśnie lekarze ze stopniami i tytułami naukowi zatrudnieni w dolnośląskich szpitalach w znacznej mierze będą stanowić kadrę naukową Wydziału Medycznego Politechniki Wrocławskiej.

W czwartek umowy na PWr podpisali:

  • dr n. med. Dominik Krzyżanowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu,
  • dr hab. n. med. Adam Maciejczyk, dyrektor naczelny Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu,
  • Katarzyna Kapuścińska, dyrektor Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu,
  • płk dr n. med. Wojciech Tański, komendant 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką we Wrocławiu,
  • dr inż. Agnieszka Chrobak, p.o. dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. A. Falkiewicza we Wrocławiu,
  • prof. Wojciech Witkiewicz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu,
  • Anna Farmas, dyrektor zarządzająca Dolnośląskiego Centrum Chorób Serca im. prof. Zbigniewa Religi – Medinet.

Współpracę z uczelnią zadeklarował również dyrektor Dolnośląskiego Centrum Medycznego Dolmed. Umowa z tą placówką zostanie sfinalizowana w ciągu najbliższych tygodni.

Zgodę na prowadzenie kierunku lekarskiego musi wydać minister edukacji i nauki. Obecnie uczelnia kończy przygotowywać wniosek w tej sprawie, który zostanie złożony w pierwszych dniach stycznia.

fot. Politechnika Wrocławska

Skip to content