napisz do nas

Related Posts

tel. 71 3689 601 fax 71 3689 219
Plac Ludwika Hirszfelda 12, 53-413 Wrocław
napisz do nas
Home  /  AKTUALNOŚCI   /  Dwa dni wykładów prowadzonych przez znakomitych prelegentów

Dwa dni wykładów prowadzonych przez znakomitych prelegentów

Za nami 24 edycja Sympozjum Dolnośląska Jesień Onkologiczna, które po dwuletniej przerwie, wyjątkowo, zorganizowane zostało pod koniec kwietnia b.r. Spotkanie odbyło się w „Osadzie Śnieżka”, w Łomnicy, a tematem tegorocznej edycji były „Postępy w onkologii – aspekty praktyczne”.

– To były dwa dni wypełnione merytorycznymi wykładami prowadzonymi przez znakomitych prelegentów m.in. prof.Rafała Dziadziuszko kierownika Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii GUMed, prof. Marcina Zielińskiego konsultanta krajowego w dziedzinie torakochirurgii, dyrektora Szpitala Specjalistycznego Chorób Płuc w Zakopanem oraz dr hab. Adama Maciejczyka dyrektora DCOPiH we Wrocławiu, współgospodarza spotkania – mówi lek. Izabella Dębicka, przewodnicząca Oddziału PTO we Wrocławiu, organizatorka konferencji.

Dopisała także frekwencja. W spotkaniu uczestniczyło blisko 120 osób. Podczas sympozjum udało się omówić jedne z najważniejszych tematów związanych z onkologią, m.in.: założenia i pilotaż Krajowej Sieci Onkologicznej, postępy w diagnostyce i leczeniu raka piersi, raka płuca oraz immunoterapii nowotworów.

– Udział w tym wydarzeniu był okazją do pogłębienia swojej wiedzy z zakresu najnowocześniejszych metod leczenia omawianych nowotworów, ale także, co ważne, okazją do nawiązania wielu cennych kontaktów i wymiany doświadczeń – mówi Izabella Dębicka.

Dlaczego spotkanie odbyło się na wiosnę?

– Nie chcieliśmy zmieniać nazwy konferencji, która ma już ponad dwudziestoletnią tradycję, a termin wiosenny nie kolidował z innymi konferencjami onkologicznymi – wyjaśnia Izabella Dębicka. – Liczę na to, że kolejne spotkanie odbędzie się już tradycyjnie – jesienią.

Organizatorem merytorycznym spotkania było Polskie Towarzystwo Onkologiczne Oddział we Wrocławiu, a sponsorami strategicznymi firma ROCHE oraz firma Varian.     

Skip to content