KILOMETRY POMOCY: 2 Ultra Wrocław – Przegoń Raka

Zrobią to jeszcze raz, a wszystko w szczytnym celu! Rok temu 379 zawodników przebiegło 8634 kilometry, aby promować aktywny tryb życia i profilaktykę nowotworową. Jakie rekordy padną w tym roku? To zależy tylko od nas!

Zapraszamy już 10.09.22r. w godzinach 7:00-19.00 na teren Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, aby zmierzyć się z dystansem ultra w miejskich warunkach. Będzie można pobiec po bieżni żużlowej, szutrze oraz asfalcie. Bieg, trwać będzie, aż 12 godzin. Jednak, aby pomóc nie musimy biegać przez cały ten czas. Sami zdecydujemy, ile kilometrów dołożymy od siebie. Jedna pętla ma tylko 1,1 km. Udział w biegu jest za dobrowolną opłatą startową, która zostanie przeznaczona na cele statutowe Stowarzyszenia Kilometry Pomocy. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Zapisy będą możliwe na miejscu, w biurze zawodów od godziny 6:30 do 18:30.

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Kilometry Pomocy wspólnie z Wicemarszałkiem Województwa Dolnośląskiego – Marcinem Krzyżanowskim. Wydarzenie ma za zadanie również promować wrześniową edycję RakReatonu, która jest częścią społecznej kampanii edukacyjnej “Złota Wstążka”. Celem jest pokonanie we wrześniu miliona kilometrów biegając, jeżdżąc lub chodząc. Jeżeli cel uda się zrealizować 120 000 złotych trafi na leczenie dzieci chorych na nowotwory.

About the Author

You may also like these

Accessibility Toolbar