napisz do nas

Related Posts

tel. 71 3689 601 fax 71 3689 219
Plac Ludwika Hirszfelda 12, 53-413 Wrocław
napisz do nas
Home  /  AKTUALNOŚCI   /  Zakład Patomorfologii DCOPiH z licencją w najwyższym stopniu referencyjności Polskiego Towarzystwa Patologów

Zakład Patomorfologii DCOPiH z licencją w najwyższym stopniu referencyjności Polskiego Towarzystwa Patologów

Miło nam poinformować, że nasz Zakład Patomorfologii otrzymał właśnie licencję Polskiego Towarzystwa Patologów w najwyższym – III stopniu referencyjności.

Licencja obejmuje wykonywanie badań histopatologicznych, śródoperacyjnych, histochemicznych, immunohistochemicznych, molekularnych oraz cytologicznych. Jest to pełen zakres badań, które wykonujemy w DCOPiH.

Potwierdzenie profesjonalizmu i doświadczenia naszych patomorfologów oraz jakości przeprowadzonych przez nich badań jest potrzebne w procesie audytu, który będzie przeprowadzony w listopadzie 2022 roku.

Proces licencjonowania jest aktualnie akceptowany – jak czytamy na stronie PTP – jako element wsparcia budowania jakości badań patomorfologicznych. Kolejnym krokiem jest uzyskanie akredytacji, która ma posłużyć do wprowadzenia odrębnego kontraktowania badań patomorfologicznych.

Prof. Andrzej Wojnar, szef Zakładu Patomorfologii w DCOPiH: – To efekt wielomiesięcznej pracy wszystkich pracowników Zakładu Patomorfologii – począwszy od pań sekretarek, skończywszy na lekarzach patomorfologach. Był to niełatwy, wieloetapowy proces. Dziękuję za ten wysiłek.

Całemu Zespołowi Zakładu Patomorfologii gratulujemy!

Zakład Patomorfologii DCOPiH-lek. Łukasz Hałoń, patomorfolog

Accessibility Toolbar